Best Global Universities: Univerzita Karlova obhájila 210. místo, v oboru ekonomie je 151.

uk

Žebříček Best Global Universities už sedm let porovnává úroveň vědecké činnosti vysokých škol, a to na základě třinácti ukazatelů zahrnujících reputaci, excelenci, intenzitu a spolupráci v oblasti výzkumné činnosti. V roce 2020 byla analyzována činnost téměř 1800 vysokých škol z celého světa, minulý týden bylo zveřejněno pořadí nejlepších 1500 z nich. Univerzita Karlova úspěšně obhájila své loňské 210. místo.

Spolu s celkovým žebříčkem vysokých škol byly také zveřejněny výsledky oborového srovnání. Univerzitu Karlovu reprezentovalo mezi nejlepšími světovými pracovišti 24 z celkových 38 hodnocených oborů.
V oboru ekonomie se UK pro letošek zařadila na 151. místo. Mezi prvními 100-150 univerzitami v oboru ekonomie se UK v posledních letech pravidelně umisťuje i v dalších žebříčcích, např. v šanghajském žebříčku "Global Ranking of Academic Subjects".

Podrobnější informace o umístění IES ve světových univerzitních žebříčcích naleznete zde.