IES FSV UK má tři absolventy meziuniverzitního programu prg.ai Minor

Studenti s diplomy prg.ai Minor

IES FSV UK má tři absolventy meziuniverzitního programu prg.ai Minor

Tři ze studentů a studentek našeho institutu úspěšně dokončili další ročník jedinečného meziuniverzitního programu prg.ai Minor, jehož cílem je předat to nejzajímavější z umělé inteligence (AI). Program nabízí výběr nejlepších předmětů v oblasti AI ze čtyř fakult ČVUT v Praze a Univerzity Karlovy – konkrétně z Fakulty elektrotechnické ČVUT, Fakulty informačních technologií ČVUT, Matematicko-fyzikální fakulty UK a Fakulty sociálních věd UK.

Program úspěšně zakončilo celkem 27 studujících, z FSV UK se zúčastnila Barbora Bajgarová, Vilém Krejcar a Ondřej Karlíček. Všechny tři spojovala touha rozšířit své znalosti v oblasti programování, machine learningu a AI. Do programu se zapojili během svého magisterského studia na Institutu ekonomických studií FSV UK, které v letošním roce úspěšně dokončili. Každý z nich si v rámci prg.ai Minor vybral několik předmětů, které je nejvíce zajímaly. Za největší přínos programu všichni shodně považují spolupráci čtyř fakult ze dvou univerzit.

O tom, jaké předměty v rámci programu navštěvovali a v čem vidí jeho největší přínos, si můžete přečíst na blogu FSV UK.