Kariéra a stáže

pro absolventy

pro uchazeče

• Management Consulting Challenge 2024

Vyhlašujeme pátý ročník Management Consulting Challenge, ve kterém se strategická konzultačka EY-Parthenon spojuje s Ambiente!

• McKinsey Leadership skills for the future

We are excited to invite you to join our skill-building workshop designed specifically for women – Leadership skills for the future. It is a great opportunity to get to know our Prague team, meet and build connections with like-minded students and young professionals, and enhance your leadership skills under guidance of experienced leaders during interactive sessions.

• Kam po IES - Risk

Riskuj... aneb, co znamená, že někdo pracuje "v risku"? Kam po IES tentorát s tématem Risk.
    Přijďte se seznámit s absolventy IES, kteří Vám sdělí své zkušenosti.
    Těšíme se na vás ve čtvrtek 11.4. v místnosti 314 od 17:00.

• Deloitte College: Meet the Tax team

Workshop pro studenty se zájmem o daně. Poznejte práci daňaře!

• Výběrové řízení: Organizačně správní pracovník / pracovnice pro Centrum doktorských studií

Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na dvě pracovní místa organizačně-správních pracovníků / pracovnic pro Centrum doktorských studií Institutu ekonomických studií (dále jen IES).

FSV UK Career Day for international students and alumni
    Are you our international student or recent graduate? Join us for FSV UK Career Day on 10 April 2024 in Jinonice Campus! You can look forward to a CV workshop, a Czech labour law lecture, 2 companies recruiting, career counseling or a photographer who can take a professional photo for your CV. Some parts of the program require registration.