Rok poté

Rok poté

Co zajímavého dělají absolventi magisterského studia na IES po skončení svého studia? V této rubrice vybíráme z každé skupiny absolventů (únor, červen, září) příklady kariérních cest přesně rok po absolvování studia.

Září 2020 (absolventi ze září 2019)

krejci

Tadeáš Krejčí pracuje od poloviny roku 2019 jako analytik týmu Asset & Liability Management ve společnosti Moneta. Hodnotí v této roli rizika spojená s úrokovou a likviditní pozicí banky, která jsou v případě překročení rizikového apetitu uzavírána Treasury transakcemi. Během bakalářského studia strávil Tadeáš jeden semestr na Mnichovské LMU a o dva roky později i semestr na Vídeňské WU. Před druhým z obou výjezdů pracoval při studiu jako analytik řízení tržních rizik u současného zaměstnavatele. Momentálně se Tadeáš věnuje doplnění kvalifikace o zkoušky CFA. Zbývající čas většinou skončí v jazzovém pianu.

 

misak

Od skončení studia na IES Vojtěch Mišák pracoval do června 2020 ve startupu EquiRadar, kde se věnoval predikování sportovních výsledků parkurových koní. Bohužel korona krize dala tomuto businessu silnou ránu, ze které se již společnost nevzpamatovala. Od října 2020 Vojtěch studuje na IES jako PhD student a působí jako juniorský výzkumník. Protože souběžně s IES studoval i na právnické fakultě, tak se jeho disertace týká ekonomické analýzy kriminality. Absolvoval také semestrální studijní pobyt v portugalské Coimbře nebo stáž v Evropském parlamentu v roce 2018.

pavlikova

Patricia Pavlíková v současné době pracuje ve společnosti Quintet Private Bankers v Lucemburku, kam nastoupila do programu pro graduates na podzim roku 2019. Pracovat v Lucembursku začala po absolvování zimního semestru ve Štrasburku v rámci double degree programu CSF. V letním semestru získala stáž v lucemburské bance BIL a protože se jí zde zalíbilo, rozhodla se zůstat. Předtím sbírala pracovní zkušenosti v Praze jako konzultant – analytik ve společnosti Roedl and Partner NG nebo junior účetní ve společnosti Edwards Lifesciences. 

Červen 2020 (absolventi z června 2019)

bajzik

Josef Bajzík pracuje rok po ukončení studia na IES jako výzkumný analytik v České národní bance, v sekci Finanční Stability, odbor Ekonomického výzkumu. Na pozici působí už od dubna 2019. Už během studií na IES Josef sbíral zkušenosti na řadě pracovních pozic. Působil jako výzkumník v ČNB, analytik v CETA, konzultant v EY a i na IES vypomáhal s výzkumem. Kromě práce v ČNB pokračuje v doktorském studiu na IES. Ve volném čase se věnuje práci s mladými lidmi a píše knihy.

 Kalabiška

Roman Kalabiška pracuje rok po skončení magisterského studia na IES jako analytik v Národní rozpočtové radě, kde má na starosti fiskální analýzy penzijních a zdravotních systémů a studií obecních rozpočtů. Pokračuje také v doktorském studiu na IES, vede mimo jiné semináře z bakalářské makroekonomie. Hned po ukončení magisterského studia nastoupil do ČSOB jako finanční analytik v útvaru skupinového controllingu, kde měl na starosti datovou přípravu reportů. Během svého studia na IES strávil dva semestry na zahraničních pobytech, jeden ve Švédsku a druhý na Novém Zélandu. Během studia také pracoval ve společnosti APS v účetnictví, doučoval matematiku a kromě toho působil také jako jako "buddy" v International clubu UK. Roman se ve volném čase věnuje rodině, cestování a čtení.

 kopecek

Martin Kopeček pracuje rok po skončení studií na IES jako poradce náměstka v sekci Finanční řízení a audit na Ministerstvu financí. Na ministerstvu přitom pracuje už šestým rokem. Předtím rok působil jako analytik řízení dat v ČSOB. Martin získal za práci s daty řadu ocenění: 2. místo eGovernment THE BEST 2017 a Cenu Fondu Otakara Motejla za aplikaci CityVizor, Otevřeno v soutěži Otevřeno/Zavřeno za dlouhodobý přínos pro otevřená data a 1. místo v evropské soutěži Sharing and Reuse Awards 2017 za aplikaci Supervizor. Ve volném čase se také věnuje skautskému oddílu, hraje v kapele a jezdí na kole.

Parreau

Thibault Parreau v současné době pracuje jako Business Development Manager ve společnosti Auto1 Group v Berlíně v Německu. Zde začal pracovat v říjnu 2019. Předtím absolvoval stáž ve společnosti Comtravo jako Business Development Intern v Berlíně. Thibault absolvoval double-degree program na Science Po Strasbourg a Karlově univerzitě v Praze a titul bakaláře získal ve francouzském Anger. Během studií na IES pracoval Thibault také jako analytik trhů v SAP Concur nebo Project Financial Analyst v Accenture. V Angers absolvoval také stáž v corporate finance v Banque Populaire Atlantique. Ve svém volném čase Thibault rád čte o nových technologiích, jezdí na kole a běhá, věnuje se vaření a učení se novým jazykům (v současné době studuje němčinu).

Únor 2020 (absolventi z února 2019)

castoralova 

Lucie Častorálová pracuje rok po absolvování magisterského studia na IES ve společnosti EY, na pozici senior konzultanta. V EY působí již čtvrtým rokem, kde se věnuje zejména oblasti energetiky. Nejprve na pozici stážistky, později jako konzultantka, nyní už jako seniorní konzultantka. Zkušenosti sbírala i v jiných konzultantských společnostech, například jako asistentka v Accenture. Pracovala také na pozici stážistky ve společnosti Cross Masters. Ještě před nástupem na IES vypomáhala s účetnictvím ve společnosti Compre. Během studia na IES absolvovala semestrální studium v rámci programu Erasmus v Lucemburku, ale také strávila semestr na univerzitě McGill v kanadském Monteralu. Ve volné čase Lucie ráda sportuje a cestuje.

haas

Emma Haas rok po skončení magisterského studia pracuje v ČSOB v oddělení modelování kreditního rizika, v ČSOB začala pracovat již v posledním ročníku magisterského studia. Emma také dál pokračuje v doktorském studiu na IES, kde se věnuje finanční ekonomii a aplikované ekonometrii a působí jako odborný asistent předmětu Financial Markets. Ve volném čase se věnuje sportu a rodině.

 nguyen

Thanh-Tu Nguyen v současné době působí jako senior valuer ve společnosti Cushman & Wakefield Czech Republic. Zde pracuje už šestým rokem, zpočátku na nižší pozici. Na IES absolvovala v rámci magistra tzv. double degree, přičemž druhý magisterský titul obdržela z partnerské Science Po ve Strasbourgu. Bakalářské studium získala na České zemědělské univerzitě v Praze s oceněním rektora. Už během studia sbírala pracovní zkušenosti, kromě Cushman & Wakefield absolvovala stáž na pozici sales executive v Soutwestern Advantage v USA, působila v několika tech start-upech , soukromě doučovala studenty nebo jako office manažerka pracovala ve vietnamské bance zastoupené v Česku. Od roku 2018 učí kurs Real Estate Valuation v European Centre for Career Education. Kromě jiného je od roku 2019 také aktivní členkou Good Morning Toastmakers Prague – platformy sdružující lidi, kteří se učí veřejně vystupovat. Za své studium získala řadu stipendií a ocenění prospěchu, a ve volném čase se věnuje jako ambasadorka pro Česko projektu „Only rice is not enough“, který podporuje boj proti hladu a podvýživě dětí v určitých oblastech Vietnamu. Když jí zbyde trochu volna, ráda se setkává s přáteli a inspirujícími lidmi, cvičí aikido a snaží se o životní styl „zero waste“.

 starek

Rok po ukončení studia na IES pracuje Martin Stárek jako datový analytik v mediální společnosti GroupM. Zaměřuje se na optimalizaci online reklamních kampaní. Obě jeho závěrečné práce, bakalářská i magisterská, se obecně týkaly zlepšování metodologií práce s daty a v tomto pokračuje i ve své práci. Nabídku na tuto pozici dostal po roce stráveném jako Research Specialist v dceřiné společnosti GroupM, Mindshare. Zde mimo jiné vyvíjel nástroje na automatické zpracování marketingových dat. Do Mindshare nastoupil ihned po odevzdání magisterské diplomové práce první full-time pozici. Ve volném čase cestuje a učí se s novými technologiemi.

Září 2019 (absolventi ze září 2018)

Šárka Křížková už v posledním ročníku na IES nastoupila do Deloitte Advisory jako Intern v Consultingu, konkrétně do týmu Finance Transformation. Po ukončení studia pak pokračovala v témže týmu jako Consultant (Business Analyst) a to se od té doby nezměnilo. Předtím pracovala více než rok jako kontrolorka výběru pojistného ve VZP, kam se dostala po absolvování trainee pozice. Na magisterském stupni navíc Šárka vycestovala na semestr na Università Politecnica delle Marche, do Itálie, kde už během bakaláře strávila semestr na Univerzitě v Padově. Kromě toho všeho stíhala Šárka působit i jako dobrovolnice ve skupině pomáhajícící lidem s autismem, nebo jako “buddy” v International Clubu Univerzity Karlovy.

Marek Lipán pracuje rok po ukončení studia na IES jako Data Scientist ve společnosti DataSentics. Zde se věnuje převážně projektům, které se týkají počítačového vidění a hlubokého učení. Už při škole se právě těmto oblastem věnoval. Za svou diplomovou práci Artificial Prediction Markets, Forecast Combinations and Classical Time Series získal Deloitte Outstanding Thesis Award. Skoro tři roky působil při studiu na IES v Komerční bance jako Analytik kreditního rizika. Před studiem na IES absolvoval ještě jeden rok na Matematicko-fyzikální fakultě UK, studiem obecné matematiky. Marek rád tráví volný čas ve společnosti svých přátel například sportem nebo hraním deskových her.

Po ukončení studia nastoupila Daniela Moisei na stáž v Evropské komisi. Během 5 měsíců pomáhala týmu odpovědnému za finance, rozpočet a kontroly v rámci generálního ředitelství SANTE (zdraví a bezpečnost potravin) v procesu vnitřní kontroly. Na základě této zkušenosti získala příležitost pokračovat ve své práci jako asistent interního auditu ve stejném týmu. V současné době odpovídá za návrh, koordinaci a podávání zpráv o akčním plánu vnitřní kontroly v GŘ SANTE a za spolupráci s Účetním dvorem. Podílí se také na kontrolních misích ex post, které kontrolují řádné provádění programů v oblasti zdraví a bezpečnosti potravin v členských státech EU. Daniela začala pracovat již během studia, ve společnosti ADP v Praze, přičemž se věnovala daním a účetnictví, a v roce 2017 absolvovala další stáž v Radě Evropy v sekci Treasury and Revenue. Před studiem na IES získala magisterský titul na Academy of Economic Studies v Moldavsku. Daniela v této době pracovala jako praktikantka na oddělení devizových operací a vnějších vztahů u Moldavské národní banky. Kromě toho byla více než 4 roky rozhlasovou moderátorkou v Rádiu Moldavsko. Ve svém volném čase má Daniela ráda cestování, čtení, plavání a tanec

Borche Rolevski se přestěhoval do USA ještě než dokončil magisterské studium na IES. Zatímco pracoval na své diplomové práci byl už zaměstnán u fintech společnosti Broadrige v Bostonu. Zde pracuje od prosince 2017 jako seniorní Business Analyst. Je v týmu kapitálových trhů a pracuje na projektech implementace softwaru pro globální finanční instituce. Velmi zde využívá znalosti získané na IES. Během studia v Praze získal zkušenosti také jako účetní v DXC Technology (dříve CSC). Před studiem MEF na IES absolvoval Borche bakalářské studium na Ekonomické fakultě - Univerzity Cyrila a Metoděje, Skopje. Borche má rád lyžování, běhá a někdy cvičí jógu.i

Rok po ukončení IES pracoval Michal Topinka jako portfolio manager v nizozemském Amsterodamu pro společnost TRZ Funds. Na tuto pozici se vypracoval z traineeship pozice, na kterou nastoupil hned po skončení magisterských studií. Současně s IES dokončil i roční magisterské studium na University of Amsterdam. Předtím pracoval ještě při studiu v pražské pobočce BNP Paribas jako datový analytik, nebo absolvoval stáž v Microsoftu. Během magisterského studia strávil jeden semestr na výměnném pobytu na Peking University HSBC Business School a v rámci programu Erasmus jeden semestr na Université Paris-Dauphine. Ve volném čase Michal rád sportuje, čte a cestuje.

Červen 2019 (absolventi z června 2018)

Pavel Fišer pracuje rok po ukončení studií na IES ve společnosti MSD. Sem nastoupil už během studia, nejprve působil na stážistických pozicích v projektovem managementu a datový vědec a po ukončení studia ho přijali na full time jako datového vědce. Nyní spolupracuje s americkým teamem, zaměřujícím se na modelování a simulování v oblasti vývoje vakcín. Podílí se na vývoji metody pro přesnější odhad účinnosti vakcín, která umožňuje rychlejší vývoj a dřívější dodání vakcíny na trh. Kromě toho Pavel letos dokončil ve spolupráci s Jožo Baruníkem publikaci "Co-jumping of treasury yield curve rates". Ve volném čase se Pavel rád věnuje lezení, squashi, cyklistice a cestování.

 

Gladiola Gjuzi pracuje v současné době jako Junior Portfolio Manager ve společnosti J&T Bank Asset Management. Už během studia absolvovala několik pracovních stáží, např. v BKT - Kombetare Tregtare Bank v Albánii, Bank Asya, Turecku. Podle jejího názoru byla tou nejcennější stáží ta v centrální bance Albánie v oddělení interního auditu. Poté, co přišla studovat do České republiky, začala pracovat jako hlavní účetní a poté jako analytička cen v DXC Technology v Praze. Jako dobrovolnice působila v CFA Czech Republic Society. Po ukončení studia se rozhodla pokračovat ve svém životě a práci v Praze. Před IES studovala Gladiola na Epoka University v Albánii, kde získala bakalářský titul. Ve svém volném čase se věnuje pěší turistice, čtení, tanci a trávení času s rodinou a přáteli.

Petr Hanzlík nyní na IES studuje PhD a studenti ho mohou potkávat jako cvičícího v předmětech Finanční ekonomie, Banking nebo Banking and Financial Regulation. Pracuje také v ČSOB na útvaru Skupinový controlling a vztahy k investorům, kde má na starosti přípravu čtvrtletních externích prezentací hospodářských výsledků banky, přípravu části výroční a pololetní zprávy, kompletaci a zveřejňování informací podle vyhlášek a dále například vytváření pravidelných srovnání s hlavními konkurenty pro management banky. Na této pozici pracuje od srpna 2018. Předtím působil zhruba rok jako brigádník v útvaru Obchodní controlling pro retail, kde spolupracoval v rámci projektu Skupinový klient v oblasti reportingu portfolia retailových klientů. Petr ve volném čase rád relaxuje na procházkách přírodou, nebo alespoň pražskými parky, a také se rád vzdělává a rozvíjí jak ve svém oboru, tak i v řadě jiných znalostí a dovedností, případně si užívá vzácných chvilek setkání se svými čtyřmi synovci.

Robert Kaplan pracuje od začátku roku 2019 na pozici Senior Consultant v londýnsko-pražském týmu EY, který se specializuje na finanční restrukturalizace firem. Vyhledává předlužené evropské společnosti s dluhem v hodnotě alespoň sto milionů euro a snaží se pro ně najít řešení v podobě dlouhodobě udržitelné kapitálové struktury, kterou následně vyjednává a zavádí. Před touto pozicí strávil dva a půl roku v Business Recovery týmu PwC, kde pracoval na známých provozních restrukturalizacích a insolvencích v ČR. Při studiu také absolvoval roční stáž ve Wood & Company jako equity analytik. Během magisterského studia stihl strávit jeden semestr na moskevské Higher School of Economics a jeden na pařížské Panthéon-Sorbonne. Mezitím složil dvě úrovně zkoušky CFA. Robert nemá mnoho volného času, ale když ho má, tak sportuje nebo tři až čtyři týdny v roce během dovolené jezdí na vojenská cvičení aktivních záloh 43. výsadkového praporu.

Únor 2019 (absolventi z února 2018)

Amálka Počarovská rok po ukončení pracuje jako poradkyně náměstka pro finance a audit na Ministerstvu financí a věnuje se převážně problematice evropských fondů. Na ministerstvu je již pátým rokem a do února působila v Bruselu v Evropské komisi, kam ji ministerstvo vyslalo v rámci programu National Experts in Professional Training. Zabývala se zde problematikou veřejných zakázek a indikace podvodů a korupce. Na ministerstvu předtím pracovala v odboru Centrální harmonizační jednotka. Po skončení studia se začala aktivně věnovat občanské společnosti na Praze 1, kde pod hlavičkou Praha Sobě spoluzaložila místní sdružení nezávislých kandidátů Praha 1 Sobě a byla zodpovědná za volební kampaň. Hnutí v podzimních komunálních volbách na Praze 1 vyhrálo a Amálka se stala v listopadu 2018 zastupitelkou. Zároveň byla jmenována předsedkyní Finančního výboru, který oponuje tvorbu obecního téměř miliardového rozpočtu. Ve volném čase se věnuje právě lokální politice, organizování večírků a ráda vaří.

 

Lenka Röhryová je spoluzakladatelkou digital health startupu Vitadio, který digitalizuje terapeutickou péči o pacienty s diabetem. V Německu je nedávno přijali jako jednu z 5 evropských společností pro softlanding na německém trhu. Lenka předtím působila ve společnostech Mylan a Abbott jako analytička, na každé pozici strávila při studiu zhruba rok. Předtím také při studiu doučovala matematiku a angličtinu. Kromě magistra na IES má Lenka vystudovanou Rotterdam School of Management, odkud si odnesla rovněž magisterský titul. Ve volném čase Lenku baví lezení, chození po horách a hra na klavír.

 

Jan Šíla aktuálně pracuje jako vývojář v machine learning startupu SmartEE na computer vision software Searpent, který odhaluje pojistné podvody. Současně působí v jiném startupu Soulution, jehož je spoluzakladatel a kde funguje jako hlavní vývojář. Pod vedením Ladislava Krištoufka studuje doktorandské studium na IES. Během studia jako freelancer spolupracoval například na několika projektech spolu s Navidator.com. Téměř rok pracoval také ve společnosti Roklen Fin, jako juniorní finanční analytik. Kromě magisterského titulu z IES má magisterský titul z finanční matematiky z univerzity v anglickém Leicesteru. Zde také během svého studia doučoval matematiku. Honza ve svém volnu rád hraje hokej nebo cvičí Ido Portal Method pod vedením Petra Růžičky.

Jaromír Šimáně nyní pracuje v KBC Bance v Bruselu v oddělení Treasury. Stará se tu o správné ocenění půjček a výpůjček, o finanční rizika banky; a když není pozice ideální, tak nakupuje potřebné finanční instrumenty. Předtím Jaromír pracoval na obdobné pozici v ČSOB. Během studia strávil semestr na Univerzitě Umeå a učil statistiku pro sociology na Institutu sociologických studií. K výuce se vrací i během práce v KBC přednáškami o ALM managementu v Antverpách či Hasseltu. Jaromír pokračuje ve vzdělání přípravou na CFA zkoušky. Ve volném čase ho baví horská cyklistika, turistika a další aktivity v přírodě.

 

Josef Záhlava pracuje rok po ukončení studia na IES jako scoring a risk management analytik ve společnosti Moneta. Na starosti má skóringové modely ve všech jejich životních fázích. Kromě toho se podílí na vývoji dalších modelů pro risk management. Současně přednáší na FSV Úvod do statistiky a Úvod do logiky a matematiky. Na obou pozicích působil už během svého studia na IES. Josef předtím pracoval jako data scientist v ČSOB. Před tím absolvoval stáž v České spořitelně a pracoval jako datový analytik v MSD a ve společnosti Rohlik.cz. Během magisterského studia strávil semestr na univerzitě Complutense ve španělském Madridu. Ve volném čase Josef hraje na klavír a rád se věnuje sportům, především fotbalu.

Září 2018 (absolventi ze září 2017)

 

Arun Derunduli pochází z Indie a bakalářské studium absolvoval na Amity University. Magisterské vzdělání se již rozhodl získat v České republice. V současnosti Arun pokračuje na IES i v doktorském studiu, přičemž současně pracuje. Už během studia získával pracovní zkušenosti jako dobrovolník ve společnosti Make a Difference nebo jako stážista v Hajdarábádu v Centru pro ekonomická a sociologická studia. V lednu 2018 zahájil pracovní kariéru ve společnosti SAP na pozici Finance Operation Associate. V únoru 2019 Arun nastupuje do společnosti Moody’s na pozici Associate Economist.

 

 

Dominika Kolcunová pracuje rok po ukončení studia na IES v ČNB na pozici Junior Research Specialist, kde se věnuje výzkumu v oblasti finanční stability. Zároveň pokračuje v doktorském studiu pod vedením doc. Tomáše Havránka, v rámci kterého se zabývá mimo jiné meta-analýzou a na IES vyučuje bakalářskou Makroekonomii a Advanced Data Analysis in MS Excel. Svůj výzkum prezentovala na konferencích v Melbourne, Barceloně i Římě. Dominika během studia strávila semestr ve Španělsku na Universitat Autònoma de Barcelona. Sbírala také pracovní zkušenosti jako trainee na oddělení Controllingu v Raiffeisenbank. Se svou diplomovou prací získala v roce 2017 cenu Karla Engliše, udělovanou Českou ekonomickou společností, za nejlepší práci zabývající se českou hospodářskou politikou. Volný čas ráda tráví v horách, cestováním a tancem.

 

Tomáš Juchelka dokončil magisterské studium na IES v září 2017, první pracovní zkušenosti však začal sbírat již na střední škole. Počínaje stážemi na investment bankingu v Komerční bance, přes práci analytika ve společnosti VICF až po fintech startup Roklen, kde se podílel na založení a rozvoji equity-crowdfundingové platformy fundlift.cz. V posledním ročníku magisterského studia založil společnost Bohemian Technologies, která se zabývá vývojem a implementací technologických řešení do finančních institucí. Mezi hlavní produkty Bohemian Technologies patří například RoboAdvisory, technologická platforma, která pomocí algoritmů automatizuje řízení aktiv retailových investorů. Banky díky této technologii mohou nabídnout diskrétní správu aktiv, která byla dříve dostupná pouze afluentní klientele, širokému spektru klientů s velmi nízkou minimální investicí. Ve volném čase Tomáš sportuje, čte a jezdí na motorce.

 Červen 2018 (absolventi z června 2017)

Václav Brož pracuje rok po ukončení IES v ČNB. Už v posledním semestru magisterského studia do ČNB nastoupil na juniorní pozici jako výzkumník do sekce finanční stability, ve které momentálně působí jako analytik se zaměřením na makroobezřetnostní politiku. Václav zároveň na IES studuje prvním rokem doktorské studium, přičemž zde učí makroekonomii a finanční trhy. Od roku 2016 je zde také výzkumným asistentem profesora Evžena Kočendy. Kromě studia na IES Václav stihnul absolvovat i semestr na University of Amsterdam a také pracoval ve státní exportní pojišťovně EGAP. Má za sebou také dobrovolnickou zkušenost na konzultantské pozici ve společnosti 180 Degrees Consulting. Mimo jiné se Václav umístil i na prvním místě v kategorii bakalářských prací v soutěži Energy Economics Contest 2015. Ve volném čase rád rekreačně běhá a jezdí na kole, sleduje filmové a hudební trendy nebo se zajímá o aktuální politické a společenské dění.

 

Edita Ďurovčíková nastoupila pár měsíců po ukončení IES na pozici Business Analyst v Risk consultingu společnosti KPMG. Předtím sbírala zkušenosti například jako finanční analytička v Raiffeisenbank nebo jako asistentka výzkumu vedeném doktorandy IES. Byla také členkou studentského projektového týmu ve společnosti Rolland and Berger Strategy Consultants. Edita rovněž absolvovala studijní pobyt v Belgii na Ichec Brussels Management School. Nyní pracuje na získání certifikace FRM (Financial Risk Manager).Ve volném čase se Edita ráda věnuje zpěvu, absolvovala dokonce kurz Populární zpěv na Pražské konzervatoři. Mezi její koníčky patří také němčina, španělština a cestování.

 

Aleksa Radosavčević pochází ze Srbska a na IES začal studovat po ukončení bakalářského studia na ekonomické fakultě univerzity v srbském Kragujevaci. Už během studia na IES, ale i několik měsíců po absolvování, Aleksa pracoval pro švýcarský fintech start-up Fundbase. Na pozici Hedge Fund Quant Analyst se zde věnoval vývoji rétorického systému pro sestavování portfolií a nástrojů risk managementu, k čemuž zasvětil i značnou část svého výzkumu pro vlastní diplomovou práci. Rok po ukončení studia na IES ale Aleksa nastupuje do londýnského start-upu causaLens na pozici Quantitative Researcher, kde začal pracovat v červnu 2018. Jeho cílem je pomoci společnosti vybudovat automatizovaný nástroj strojového učení pro predikci časových řad, přičemž se zaměří na oblast věnovanou modelům jednotlivých klientů. V roce 2011 Aleksa strávil díky programu Erasmus jeden rok na Ljublanské univerzitě. Volný čas tráví Aleksa hlavně s rodinou a přáteli, které se snaží navštěvovat, a věnuje se také sportu a zábavě.

 

Petr Kupka momentálně pracuje jako asistent v oddělení auditu v PwC v kantonu Zug ve Švýcarsku. Na tuto pozici nastoupil v říjnu 2017. Už předtím pracoval půl roku jako stážista auditu v PwC Deutschland, v Mnichově. V Mnichově také absolvoval tříměsíční stáž v sekci Strategic Controlling ve společnosti Westwing Home & Living. V PwC působil i při studiích v Česku,i zde se jako stážista věnoval problematice auditu. Už během bakalářských studií na IES začal Petr sbírat zkušenosti na pozici trainee v Makro Cash & Carry CR. Na magistru pak ještě vycestoval na University of Amsterdam, kde strávil jeden semestr v rámci programu Erasmus. Mezi Petrovy úspěchy patří i finále v soutěži KPMG International Case Competition Czech Republic. Petr ve volném čase hraje fotbal, vyjede si na kole do hor nebo zdokonaluje němčinu s přáteli u piva.

 

Tomáš Václavíček pracuje v současnosti v Bruselu pro Evropskou komisi - konkrétně na Generálním ředitelství pro finanční stabilitu a kapitálové trhy (DG FISMA). Věnuje se zde především ekonomickému zhodnocení návrhů na zlepšení evropských kapitálových trhů v rámci projektu Capital Markets Union a vyhodnocení výstupů z veřejných konzultací. Předtím působil jako konzultant ve společnosti McKinsey nebo jako stážista v ČSOB. Do Evropské komise se dostal díky předchozímu absolvování stáže v EK (tzv. Blue Book Traineeship). Kromě IES Tomáš absolvoval bakalářské studium na VŠE nebo studijní pobyt na City University v Hong Kongu. Reprezentoval také Univerzitu Karlovu v soutěži CFA Research Challenge a jeho tým vyhrál soutěž v McKinsey „Solve It“. Ve volném čase se Tomáš zajímá o fotografii a poznávání exotických zemí jako jsou Mexiko, Egypt nebo Indie. Do všech těchto míst se podíval i v rámci dobrovolnických stáží od studentské organizace AISEC.

 Únor 2018 (absolventi z února 2017)

Valeri Covalenco pracuje v současné době ve společnosti UPS. Valeriu pochází z Moldavska, kde dokončil bakalářské studium. Poté pokračoval ve studiu na IES. Po ukončení studia na IES Valeri začal pracovat ve společnosti Atlas Copco jako účetní, avšak od ledna (2018) nastoupil do společnosti UPS na pozici finančního analytika. Během studií získal zkušenosti na CSC, kde se věnoval účetnictví, absolvoval stáž v AISEC v Miláně v Itálii a působil i v EVM Consulting jako koordinátor finančního oddělení v Kišiněvě v Moldavsku. Ve volném čase Valeri rád hraje volejbal a deskové hry.

Michal Palas rok po ukončení magistra na IES pokračuje ve studiu. Věnuje se doktorskému studiu na Vienna Graduate School of Economics, která je součástí Vídeňské univerzity. Na téže univerzitě je Michal zaměstnaný na pozici pre-Doc. Ve svém výzkumu se Michal soustředí na makroekonomickou teorii, hospodářské cykly a zejména na vliv nejistoty a přesvědčení ekonomických agentů. Michal tráví volný čas hlavně sportem, už při studiu na IES působil jako volejbalový trenér.

 

Karel Pfeffer pracuje jako Corporate Sales Finance manager pro centrální Evropu ve společnosti Procter & Gamble, která je největší společností na světě v odvětví rychloobrátkového zboží. Náplni jeho práce je kromě procesu schvalování investic i zavádění automatizaci a vývoj business inteligence řešení. Do P&G nastoupil ještě během studií na pozici Sales finance trainee. Předtím působil jako Junior researcher v Millward Brown nebo v neziskové společnosti Člověk v Tísni na pozici Finance Desk officer pro Sýrii a Irák. Karel absolvoval studijní pobyt na Ludwig Maximillians University v Mnichově. V rámci studia měl zároveň možnost vycestovat do Indie, kde vedl svůj výzkum se zaměřením na behaviorální ekonomii. Ve volném čase se věnuje triatlonu a trénuje s Etriatlon racing team.

Petr Pařízek pracuje rok po ukončení studia na IES ve společnosti The Boston Consulting
Group na pozici Associate, kam nastoupil hned po ukončení studia na IES. V rámci své práce
se zaměřuje především na oblast technologií a digitalizace. V BCG si praxi vyzkoušel i během
studia, kdy absolvoval stáž jako Visiting Associate. Kromě toho se již třetím rokem věnuje
také vlastní firmě – softwarovému start-upu v oblasti managementu HR a plánování služeb.
V rámci IES Petr absolvoval studijní pobyt ve Velké Británii na London Metropolitan University.
Petr hodně cestuje jak pracovně tak mimo práci (za poslední rok navštívil 12 zemí) a ve
volném čase se věnuje především hře na kytaru a sportům – lyžování, kajaku, tenisu,
posilovně a plavání.

 

Jana Urbánková pracuje rok po skončení studia na IES v České národní bance, kde působí jako portfolio manažerka v sekci řízení devizových rezerv. Ještě při studiu pracovala jako makroekonomický analytik v České spořitelně a také absolvovala šestiměsíční stáž v Evropské centrální bance. Jako stážistka pracovala i pro člena Evropského parlamentu Eduarda Kožušníka. Kromě IES stihla získat i magisterský titul z finanční ekonometrie na amsterdamské univerzitě a absolvovala i studijní pobyt Erasmus na univerzitě v belgické Lovani. Ve volném čase Jana ráda chodí po horách, cvičí jógu nebo běhá po lese.

Září 2017 (absolventi ze září 2016)
 

Jan Hubík působí rok po ukončení studia na IES jako Blockchain Expert a Data Scientist na volné noze. Zaměřuje se na to, jak se dá technologie blockchainu a kryptoměn využít pro finanční a pojišťovnický sektor. Druhou oblastí, které se věnuje, je použití neuronových sítí pro umělou inteligenci. Těmto tématům se Jan věnoval už dříve. Při studiu se stal členem spolku Paralelní Polis, kde dohlíží na směřování Institutu kryptoanarchie. Jako technologický nadšenec je jedním z prvních lidí v Česku, který má pod kůží implantovaný čip. Tři roky se také podílel na výzkumu jako fyzik v Ústavu technické a experimentální fyziky ČVUT. Bakalářské studium Jan absolvoval na Matematicko-fyzikální fakultě UK, a kromě IES stihl vystudovat ještě MBA na City University of Seattle. Ve volném čase rád cestuje, fotografuje, plave a lyžuje.

Rok po ukončení studia na IES, Nicholas Tyack zahajuje svůj druhý ročník Ph.D. studia rozvojové ekonomie na Graduate Institute v Ženevě ve Švýcarsku. Nicholas pochází z Massachusetts v USA a v roce 2011 získal bakalářský titul v oboru biologie na Pomona College v Kalifornii. Poté, co absolvoval na Pomona College, Nicholas začal díky programu Fulbright, pracovat jako výzkumný pracovník Global Crop Diversity Trust v Římě, v Itálii. Tam strávil jeden rok a po svém návratu do USA v roce 2012 pokračoval jako výzkumný analytik v bostonské poradenské firmě Industrial Economics, která se zabývá životním prostředím. To pomohlo určit směr jeho dalšího vzdělávání. O dva roky později, v roce 2014, začal Nicholas studovat na Univerzitě Karlově na IES, kde v loňském roce úspěšně dokončil a pod vedením Milana Ščasného obhájil diplomovou práci, ve které odhadoval ochotu platit za zachování rozmanitosti plodin v České republice. Poté plynule pokračoval v studiu v Ženevě. Ve volném čase Nicholase baví turistika a jezdí také na kánoi.

 

Jana Tůmová v současné době pracuje ve společnosti Deloitte jako Associate v týmu valuací a finančního modelování, kde se kromě oceňování "klasických" společností soustředí na oceňování nemovitostí a dále pak start-upů. Jana nastoupila do společnosti Deloitte v prosinci 2016, přičemž předtím krátce pracovala v České spořitelně v týmu Corporate finance a předtím více než 3 roky ve společnosti RSJ Investments. Půl roku strávila díky programu Erasmus v Dánsku na univerzitě v Aarhusu. V rámci studií jsem se zúčastnila také soutěže Smart deal v sekci Real Estate vypsané společností Penta. Ve volném čase se věnuje zejména sportu. Několikrát týdně chodí běhat, má ráda plavání a surf. V době, kdy studovala se ještě věnovala ultimate frisbee, ale na to už v posledních 2 letech bohužel nemá čas.

Rok po ukončení magisterského studia Marek Hauzr pracuje ve společnosti Wood & Company na pozici Equity Research Analyst. Konkrétně zjišťuje, co a jak se děje na burze, a navrhuje algoritmy, které následně automaticky obchodují. Chvíli také pokračoval se svým studiem na IES, jako doktorand se věnoval neuronovým sítím a jejich předpovědím na finančních trzích a trzích s energiemi, ale v tuto chvíli má přerušeno. Praxi získával Marek už během studia, absolvoval stáž v CzechTradu, pracoval na volné noze jako PHP tester, jako analytik Ministerstva vnitra České republiky, či analytik na České poště v jejím odštěpném závodě ICT Služby. Ve volném čase Marek dělá vše, co kvůli pracovnímu vytížení nestíhá. Chodí na pivo s přáteli, vaří (někdy i pivo), prokrastinuje, čte odborné papery, chodí na pub quizzy, rekonstruuje dům a nebo se toulá po lese.

 

Vít Macháček v současnosti pracuje v jako makroekonomický analytik v České spořitelně. V téže společnosti přitom působil už během svého studia, nejprve jako analytik zabývající se podnikovým prostředím Evropské unie, později jako analytik strukturovaného financování, kde pomáhal s výpočty k různým typům finančních derivátů. Od roku 2015 působí také na pozici juniorského výzkumníka v rámci think-tanku IDEA na CERGE-EI. Věnuje se hloubkové analýze českého inovačního prostředí. Bakalářské studium Vít absolvoval na VŠE, na IES pokračoval v magisterském studiu a v současnosti zahajuje doktorát na IES. Ve volném čase ho baví hudba, společenský život i turistika.

 

Červen 2017 (absolventi z června 2016)

KRYŠTOF ČERNÝ

Kryštof Černý v současné době pracuje ve společnosti Barclays, v její pražské pobočce. Bankovnictví se však začal věnovat již dříve. V České spořitelně zahájil svou praxi v oddělení řízení tržního rizika, když dělal výzkum pro svou diplomovou práci. V ČS se podílel na vývoji VaR modelů, ale i řízení rizik pro investiční společnost České spořitelny. Později, s nástupem nových regulatorních požadavků, se stal odpovědným za vývoj modelů rizika úrokových měr pro banku a stavební spořitelnu. Podílel se také na přípravě nového modelu pro výpočet kapitálových poplatků pro skupinu Erste. V říjnu 2017 Kryštof začal pracovat pro českou pobočku Barclays jako business analytik a zaměřuje se na vývoj softwaru, který zajišťuje výpočty tržního rizika na základě tržních a statistických dat. Díky programu Erasmus měl Kryštof příležitost studovat také v zahraničí, užil si jednosemestrální pobyl na univerzitě ve švédském Jönköpingu. Ve volném čase se rád baví ve společnosti přátel, cestuje a jeho velkou vášní je brazilské jiu-jitsu.

JIŘÍ DOPITA

Jiří Dopita pracuje jako investiční analytik pro společnost Verdi Capital, která spravuje svým klientům portfolia na finančních trzích. Na tuto pozici nastoupil hned po státnicích na IES. Předtím působil ještě při studiu jako investiční analytik ve společnosti AKKON Capital, nebo jako konzultant v 180 Degrees Consulting, studentské neziskové konzultační společnosti. Podílel se také na organizaci aktivit v Klubu investorů. Jiří absolvoval studijní pobyt ve Finsku na Hanken Svenska handelshögskolan a má za sebou také první úroveň zkoušek CFA. Ve volném čase hodně sportuje, stále se jako registrovaný hráč na národní úrovni věnuje tenisu, hraje severomoravskou divizi za Olomouc. Rád si přečte dobrou knihu nebo zajde na film do kina. Jako bývalý člen vedení Klubu investorů se také stále účastní různých akcí organizovaných Klubem.

MIMI HOXHA

Rok po ukončení studia na IES Mimi Hoxha pracuje v Chicagu (USA) jako účetní společnosti AVANT COMMUNICATIONS. Mimi pochází z Albánie, kde zahájila své studium. Získala bakalářský titul v oboru ekonomie a magisterský titul v oboru bankovnictví a finance na univerzitě Epoka v Tiraně v Albánii. Poté pokračovala v magisterském studiu na IES jako vítězka českého vládního stipendia, kde získala titul magistra v červnu 2016. Během svého magisterského studia začala pracovat i jako účetní specialista v Computer Science Corporation v Praze. Předtím absolvovala měsíční stáž v Bank Asya v Istanbulu a zapojila se do několika dobrovolnických aktivit pro mládež. Svůj volný čas věnuje hlavně outdoorovým aktivitám, zejména pěší turistice a cyklistice. Rovněž ráda čte, ochutnává nová jídla, objevuje nová exotická místa. Její oblíbený citát zní: "Ve světě, kde můžete být čímkoliv, buď laskavý (Rumi)"

TOMÁŠ KLEPETKO

Tomáš Klepetko krátce po dokončení IES nastoupil na hlavní pracovní poměr na pozici Custody specialisty v Komerční bance. V tomto oddělení již během posledního roku studia pracoval na poloviční úvazek a naučil se, jak zhruba probíhají exekuce kapitálových událostí na cenných papírech, a obecně, co banka musí v rámci správy cenných papírů dělat. Práce však byla příliš jednotvárná a automatická, takže hned v září nastoupil do ČSOB do oddělení řízení úvěrových rizik, kde k velké spokojenosti setrvává dodnes.
Jeho náplní práce je především reporting rizikových ukazatelů na portfoliu malých a středních firem a v poslední době také stress testing hypotečního portfolia. Ve volném čase rád sportuje, hraje hokejbal v kladenské okresní lize. S přítelkyní Veronikou také rád podniká výlety do hor nebo kamkoliv do hezké přírody.

MICHAL ŠOLTÉS

Po dokončení studia na IES se Michal vrátil na CERGE-EI, kde navázal na studium v programu Visiting Master Scheme a pokračuje ve studiu PhD programu. V rámci působení na CERGE-EI se aktivně zapojil například do projektu aplikované ekonomie pro talentované středoškoláky, kde jako tutor vedl výzkumný projekt. Aktivně se podílí na fungování platformy iEkonomie.cz, která se věnuje aktuálním ekonomickým otázkám. Z vlastních iniciativy spolu s Miroslavem Palanským a Petrem Pletichou (oba IES FSV) založili projekt SmallTalkEconomics.com, který pomáhá šířit zajímavé ekonomické myšlenky mezi širší veřejnost. Ke konci minulého roku se Michal úspěšně účastnil ekonomických soutěží New Economic Talent a Mladý ekonom roku, kde obsadil druhé respektive třetí místo. V současné chvíli je rovněž hlavním ekonomem finanční skupiny Roklen. Spolu s kolegy z akademického prostředí a s přispěním Ministerstva spravedlnosti ČR připravuje projekt analyzující udělené tresty v české justici. Během studií na IES Michal stihnul absolvovat řadu studijních pobytů v zahraničí. Semestr strávil díky programu Erasmus na Maastricht University School of Business and Economics, později na Peking University HSBC Business School a dokonce i ve Španělsku na Universidad Autónoma de Madrid. Ve volném čase Michal rád čte, sportuje a vychutnává si dobré jídlo.

Únor 2017 (absolventi z února 2016)

MARIJA ALFEROVIČOVÁ

Marija pracuje rok po ukončení studií ve společnosti Ipsos Czech Republic na pozici Research Executive. Na této pozici Marija realizuje různé marketingové výzkumy, kde má na starosti přípravu a zpracování výzkumu včetně následné analýzy a vytvoření finální prezentace pro klienta. Marija získávala pracovní zkušenosti už během studia. Má za sebou například stáž v kreativní agentuře Loosers, pracovala na administrativní pozici v jedné z předních právnických firem v ČR, White & Case, a také se opakovaně podílela na organizaci hudebních festivalů Dvořákova Praha a Struny podzimu. V rámci programu Erasmus Marija absolvovala semestrální studijní pobyt na EM Strasbourg Business School ve Francii. Později se v rámci dobrovolnických aktivit dostala i na Taiwan, kde dva měsíce působila jako lektorka angličtiny pro společnost AISEC ve Shuang Wen Junior High School. Ve volném čase se věnuje cvičení, posiluje nebo tančí reggaeton, a také se učí základy čínštiny.

PETR HORÁK

Petr pracuje rok po ukončení studia na IES v Technologické Agentuře ČR. Zabývá se hodnocením dopadu veřejných intervencí v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Petr spolupracuje s CERGE-EI a studuje doktorát na Přírodovědecké fakultě na Sociální geografii. Angažuje se také v dalších evaluacích pro veřejný sektor, jako např. MMR-NOK, MŠMT nebo MPSV. Při studiu byl aktivním členem v řadě studentských klubů, jako např. Club 307, Prague Banking Club a Rethinking economics. I když tyto aktivity nebyly pro jeho kariéru determinující, objevil zde širokou řadu ekonomických témat a jejich aplikaci v praxi. Ve volném čase se rád zabývá historií, filosofií vědy a potenciálního dopadu nových technologií na sociální strukturu společnosti. Měsíc po ukončení studia se Petrovi narodil první syn a rok po ukončení IES očekávají se ženou další přírůstek do rodiny. Také proto většinu volného času tráví s rodinou.

TRAN QUANG TUAN

Již během studia na IES Tuan pracoval na pozici Credit Risk Portfolio analytika v Komerční bance, kde měl na starosti statistický monitoring a backtesting PD modelů. Těsně před ukončením školy přibyla do jeho agendy v KB rovněž validace všech PD modelů pro segment Small Business a zároveň byl za tento segment zodpovědný. Od září 2016 ale Tuan pracuje v Moneta Money Bank na pozici Risk Scoring analytika, kde má na starosti vývoj statistických PD, LGD a Cure Rate modelů a je také zodpovědný za implementaci svých modelů do businessu. Při studiu na IES absolvoval studijní pobyt na Univerzitě v Konstanci a téměř tři roky také působil jako finanční analytik v BIC Plzeň.
Ve volném čase hlavně čte, vaří anebo rád cestuje. V minulosti se významně angažoval v klubech podporující vietnamsko-české vztahy, na což mu nyní kvůli práci už nezbývá mnoho času. Letos má ale v plánu výlet do Vietnamu a Laosu.

 

Září 2016 (absolventi ze září 2015)

ANTON ASTAKHOV

Anton Astakhov pracuje rok po ukončení studia na IES ve společnosti Deloitte Central Europe ve finančním poradenství jako Associate v týmu valuací a finančního modelování. Zde působí teprve od letošního léta. Také pokračuje ve studiu, dělá doktorát na IES. Na plný úvazek začal pracovat měsíc před ukončením magisterského studia ve společnosti ExxonMobil Business Support Center Czechia jako Quality Assurance Analyst v oddělení Accounts Payable. Díky Erasmu strávil jeden semestr na Univerzitě v Zurichu. Kromě studia se aktivně zapojoval do různých studentských soutěží jako například BCG Strategy Cup, CFA Research Challenge, KPMG International Case Competition nebo Credit Suisse HOLT Valuation Challenge, přičemž v poslední jmenované soutěži dokonce získal ocenění za skvělý výkon. Bakalářské studium absolvoval na Donbas State Mechanical Engineering Academy. Ve volném čase Anton rád čte klasickou literaturu, science-fiction a literaturu faktu, chodí na koncerty jazzové a klasické hudby, podniká nenáročné pěší túry, chodí plavat a cestuje po památkách po celé Evropě.

ALEŠ BĚLOHRADSKÝ

Aleš Bělohradský nyní pracuje na Ministerstvu financí. Aleš si ještě před státnicemi na IES souběžně dodělával magisterské studium na vysoké škole v Utrechtu v oboru Globalizace a rozvoj. Už při studiu se věnoval výzkumné činnosti, když působil jako asistent výzkumu na UK. Ve výzkumu nyní pokračuje doktorským studiem geografie na Přírodovědecké fakultě UK, přičemž se věnuje spojení ekonomie a geografie. Od letošního ledna také pracuje jako analytik na Ministerstvu financí v oddělení ekonomického modelování. Volný čas tráví Aleš co nejvíce na horách, ať už na laně, na běžkách nebo na pěších tůrách. Mimo to je aktivním členem skautu, podílí se na vzdělávání skautských vedoucích nebo připravuje akce pro starší skauty.

FILIP FRAŇO

Filip Fraňo začal pracovat ve společnosti EY ještě před skončením studia a i rok poté setrvává v této firmě. Momentálně působí jako senior konzultant v oddělení Financial Services Advisory, kde pracuje zejména s klienty z bankovního sektoru a pomáhá jim s řízením rizik, oceňováním finančních nástrojů, řízením aktiv a pasiv (ALM) nebo v otázkách regulace bankovního sektoru. Před nástupem do EY absolvoval stáž v KPMG v oddělení Auditu. Několik měsíců také pracoval pro společnost Atradius Credit Insurance na pozici Credit underwriting support. Během magisterského studia na IES strávil Filip semestr na univerzitě v Aarhusu. Ve volném čase Filip rád cestuje, běhá a hraje beach volleball, ale také ho baví knihy a filmy.

TOMÁŠ KVASNIČKA

Rok po státnicích na IES pracuje Tomáš Kvasnička ve Švýcarsku v UBS jako Risk Modeling and Analytics Specialist. Kromě magistra na IES dokončuje magisterské studium na ETH v Curychu, přičemž toto studium předurčilo jeho další kariéru. V průběhu studia nastoupil do banky UBS v Curychu na pozici Stress Methodology Intern. Zde již plynule pokračoval na pozici současnou. Praxi získával ale již během studia na IES, několik měsíců pracoval ve společnosti IBM jako Junior Fraud Management Consultant nebo ve společnosti UPS jako Assistant Accountant. Díky programu Erasmus studoval také semestr na London Metropolitan University, nebo absolvoval letní školu na University of Copenhagen. Ve volném čase hlavně sportuje, baví ho běh, letos dokonce běžel horský maratón v Davosu. V minulosti se významně věnoval golfu, na což mu ovšem nyní už nezbývá tolik času.

LADISLAV TŮMA

Ladislav Tůma žije rok po státnicích na IES v Lucembursku, kde pracuje jako specialista OTC Derivatives ve společnosti State Street. Nastoupil zde hned po ukončení studia. V Lucembursku Ladislav absolvoval i pětiměsíční stáž v Evropské investiční bance. Během IES absolvoval studijní pobyt i na Boloňské univerzitě. Pracovní zkušenosti při studiu Ladislav získával jako stážista ve společnosti EY v oddělení Valuation and Business Modelling, nebo ve společnosti Deloitte jako analytik. I při bakalářském studiu pracoval jako HR asistent ve společnosti NET4GAS. Přitom ani bakalářské studium neabsolvoval jen na IES. Ladislav má za sebou současně i bakalářské studium na Fakultě elektrotechnické na ČVUT. Ve volném čase Ladislav sportuje a studuje cizí jazyky. Zdokonaluje se ve francouzštině, němčině a italštině.

Červen 2016 (absolventi z června 2015)

VĚDUNKA KOPEČNÁ

Rok po ukončení studií na IES pracuje Vědunka Kopečná ve společnosti RWE Energie jako analytička. Je zde zodpovědná za portfolio management pobočky Gas Slovensko. Vedle toho se věnuje doktorskému studiu na IES a také pracuje v Centru doktorských studií IES FSV UK jako koordinátorka obhajob disertačních prací. V době ukončení magisterského studia na IES už přitom Vědunka působila skoro víc než rok ve Fondu dalšího vzdělávání na pozici ekonometra. Tuto pozici opustila až na jaře 2016. Během magisterského studia absolvovala ještě několik měsíců praxe jako datová analytička na Ministerstvu financí a předtím jako stážistka v auditu a datové analýze tamtéž. Bakalářské studium ukončila v roce 2013 na VŠE na Fakultě financí a účetnictví. Pokud se najde nějaký volný čas, tak se Vědunka ráda věnuje turistice, běhu a cyklistice.

JOSEF OBOŘIL

Josef Obořil pracuje po roce od ukončení studia na IES ve společnosti Siemens jako Reporting a Data Consilidation specialista. Na této pozici zajišťuje reporting a controlling pro Siemens divizi Mobility v Německu, konkrétně vytváří různorodé reporty a analýzy. Na této pozici je Josef aktuálně půl roku. Předtím působil ve společnosti Škoda Transportation, kam nastoupil po ukončení studia na IES na pozici junior managera. Ještě při škole pracoval téměř čtyři roky ve společnosti McKinsey & Company na pozici Research analyst. Předtím, ještě v době bakalářského studia, pracoval v ČSOB Leasing jako Insurance department officer. Josef se ve volném čase věnuje hlavně sportu - běhání, jízdě na kole a na bruslích, ale také cestování a přítelkyni :-)

MARINA GOROBETCHI

Marina Gorobetchi v současné době pracuje v Litvě jako výzkumná analytička ve společnosti Euromonitor International. Je součástí teamu, který je zodpovědný za vývoj nových a aktualizaci stávajících soborů dat a reportů pro trh s rychloobrátkovým spotřebním zbožím. Zde pracuje teprve několik měsíců. Po ukončení IES v červnu 2015 nastoupila do společnosti Western Union, rovněž ve Vilnijusu, jako analytička KYC AML Compliance. Pomáhala koordinovat aktivity různých organizací tak, aby splňovaly příslušná vládní nařízení a předpisy. Už před ukončením studia na IES přitom pracovala několik měsíců ve společnosti IC Energy na pozici projektové manažerky. Před studiem na IES Marina získala bakalářský titul,World Economy and International Economic Relations” na Moldavském státním institutu mezinárodních vztahů. I během tohoto studia sbírala pracovní zkušenosti a to například na stáži v Mezinárodním antikorupčním centru v Moldávii. Ve volném čase se Marina hodně věnuje sportu, ráda vaří jídla z různých koutů světa a cestuje.

Únor 2016 (absolventi z února 2015)

LENKA LÍŠKOVÁ 

Lenka Líšková v současné době žije v Londýně, kde pracuje ve společnosti Deloitte jako Senior Associate v oblasti daní. Magisterské studium na IES ukončila v únoru 2015 a v té době již pracovala v Deloitte Česká republika. Tam ostatně působila téměř během celého magisterského studia na IES jako daňový konzultant. Před začátkem studia na IES, Lenka strávila pár měsíců na studijním pobytu na IÉSEG School of Management v Paříži. Bakalářské studium Lenka dokončila na Masarykově univerzitě v Brně, kde se věnovala financím a právu. Ve volném čase se ráda prochází po Londýně, cestuje a poznává nová místa. Lenka je milovníkem dobrého jídla a s tím souvisí i její záliba ve vaření. Lenka relaxuje během a jinými sporty.

ZDENĚK POLÁK

Rok po ukončení studií na IES pracuje Zdeněk Polák jako investiční analytik v oddělení kapitálových trhů pro realitně-poradenskou společnost CBRE . Do CBRE nastoupil již během studia na základě finálové účasti v soutěži Property Challenge a absolvování kurzu Real Estate Investment na IES. Zkušenosti při studiu sbíral také v oddělení forenzních služeb v PwC a v oddělení Research & Information v McKinsey & Company. Díky programu Erasmus strávil také semestr v Budapešti. Svůj volný čas Zdeněk věnuje zejména sportu, hlavně ultimate frisbee, squashi a cyklistice.

BARBORA MALINSKÁ

Barbora Malinská pracuje rok po absolvování IES ve společnosti RSJ Private Equity jako investiční analytička. Její práce zahrnuje hodnocení investičních příležitostí a podporu projektových manažerů zainvestovaných projektů v nejrůznějších oblastech (od nemovitostí po obory life science).K tomu dál pokračuje s akademickou kariérou, na IES se věnuje doktorskému studiu. V zimě 2015 se také účastnila soutěže Energy Economics Contest, kterou s prací Forecasting the term structure of crude oil futures prices with neural network, jejíž spoluautor je Jozef Baruník, vyhrála. Už při magisterském studiu získávala praxi v PwC, na pozici Advisory Intern. Ve volném čase, pokud jí nějaký zbývá, Barbora ráda cestuje, lyžuje a plave.

Září 2015 (absolventi ze září 2014)

PETRA KUČOVÁ

Petra Kučová nastoupila hned po ukončení studia na IES do společnosti Advance Healthcare Management Consulting jako junior analytička a je zde doposud. Na IES vystudovala obor Evropská ekonomická integrace a hospodářská politika a ve své diplomové práci se zaměřila na ekonomiku zdravotnictví. Už během studia pracovala, a to ve společnosti GfK Czech. Zde se věnovala spíše administrativě. Absolvovala také studijní pobyt v zahraničí, kdy díky programu Erasmus strávila semestr ve Španělsku na Universidad de Vigo. Mezi Petřiny záliby patří sport, zejména volejbal a cyklistika, ráda také relaxuje kulturou, nejraději navštěvuje divadlo, a hraje deskové hry.

PAVEL MORARU

Pavel Moraru pochází z Moldávie. Po ukončení studia na IES se vrátil domů do Kišiněvu, kde již dříve založil konzultační společnost Spark Research Labs. Při své práci aplikuje dovednosti získané na IES jako je ekonometrie, data mining nebo statistickou analýzu. Než nastoupil na Karlovu Univerzitu, Pavel studoval Academy of Economic Studies v Kišiněvu, kde získal bakalářský titul a poté absolvoval několik kratších školících programů, jeden například na České zemědělské univerzitě. Praxi získával na různých brigádách a stážích jako dobrovolník AISEC, projektový koordinátor BusinessArena-Student Management Championship nebo jako konzultant v pojišťovnictví ve společnosti Omnis Insurance Broker. Při studiích na IES dokonce Pavel částečně pracoval jako konzultant ve společnosti ProEra v Moldávii. V roce 2013 se pak podílel na založení společnosti Spark Research Labs, kde působí doteď. Ve volném čase se Pavel věnuje astronomii, baví ho rally a sociální vědy.

ONDŘEJ SEZEMSKÝ

Pražský rodák Ondřej Sezemský žije rok po ukončení studia na IES v Singapuru. Zde pracuje pro místního importéra vozů Volkswagen - Volkswagen Group Singapore - na pozici Parts and Accessories Planning Executive. Ondřej se praxi v automobilovém průmyslu věnoval už během studií na vysoké škole. Během studií bakalářského programu pracoval jako finanční specialista v ING a poté nastoupil do programu stáží pro studenty do Škoda Auto. Po absolvování bakalářských zkoušek na IES pokračoval jako stážista ve Škoda Auto, tentokrát v oddělení Technical Change Management. Ačkoliv po úspěšném absolvování magisterského studia dostal příležitost působit v Trainee programu Škoda Auto, Ondřej jí nevyužil a odcestoval do Singapuru, kde si našel současnou pracovní pozici. Zahraniční zkušenosti sbíral rovněž během studií na ICHEC Brussels Management School v Belgii, kde strávil semestr během magisterského studia. Volný čas nejraději tráví se svojí přítelkyní, baví ho sport, zejména fitness nebo plavání, a v současnosti si užívá cestování po okolních asijských zemích.

Červen 2015 (absolventi z června 2014)

JAN MAREŠ

Rodák z Nového Boru, Jan Mareš, nyní pracuje na Ministerstvu financí České republiky v Oddělení ekonomického modelování. Současně také plánuje další studium v doktorském programu na IES. Už během studia se snažil získávat pracovní zkušenosti. Začal jako datový analytik v Českém aeroholdingu. Během studia strávil díky programu Erasmus semestr ve Švédsku a další stipendium mu ještě zajistilo studijní pobyt na Novém Zélandě. Od září 2013 byl na půlroční stáži v OECD, kde se podílel na dokumentu Economic review of India. Po ukončení magisterského studia Honza nastoupil na MF ČR, kde se věnuje zejména modelům pro odhad potenciálního produktu a produkční mezery. Je také zástupcem České republiky v pracovní skupině Output Gap ve Výboru pro hospodářskou politiku při Evropské komisi. Ve volném čase Honzu baví četba a sport, z toho pak zejména vysokohorská turistika, cyklistika nebo orientační běh.

MARIANA CELAC

Rok po ukončení studií na IES pracuje Mariana Celac v Belgii pro společnost MasterCard, jako Associate Analyst v oddělení Key Management Services. Mariana pochází z Moldávie, kde také zahájila svou akademickou dráhu. Bakalářský titul získala na Academy of Economic Studies. Další bakalářské studium úspěšně ukončila také na francouzské Université d'Auvergne v Clermont-Ferrand. Poté pokračovala na IES, kde v červnu 2014 získala magisterský titul. Už během studia v Moldávii pracovala v několika různých společnostech. Zkušenosti sbírala například jako Customers Coordinator pro Easy Credit LLC, jako ICT Career Assistant v Moldavské asociaci soukromých ICT společností nebo v projektu CEED II (Competitiveness Enhancement and Enterprise Development II) jako konzultantka. Když Mariana ukončila studia v Praze, rozhodla se přestěhovat do Bruselu, kde začala pracovat pro neziskovou organizaci EuropeanIssuers jako stážistka - asistentka výzkumu. Od ledna 2015 pak nastoupila do společnosti Mastercard jako analytička. Svůj volný čas Mariana věnuje zejména sportu, hlavně běhání a cvičení BodyPump. Také ráda zkouší nová jídla a objevuje exotické restaurace v Bruselu.

ŠTEFAN MICHLIAN

Štefan Michlian pochází z Pardubic a rok po absolvování IES pracuje pro společnost Tipsport na pozici risk analytika. Zde je od září 2014 a jeho pracovní náplní je navrhování a testování algoritmů, které mají kontrolovat rizika plynoucí z přijímaných sázek od klientů. Ačkoliv jeho práce nemá mnoho společného s ekonomií, Štefanovi se hodí dobré základy matematiky, statistiky a ekonometrie, jenž na IES získal. Štefan předtím, než nastoupil na IES, navíc studoval rok na Matematicko-fyzikální fakultě UK, takže je mu matematika velmi blízká. Rád se jí věnuje i ve volném čase, zajímá se mimo jiné o teorii her. Štefan také hodně relaxuje sportem, ať už pasivně, jako divák, nebo aktivně, kdy se věnuje fotbalu, tenisu, badmintonu nebo cyklistice. Krom toho je ještě registrovaným šachovým hráčem.

 

Leden 2015 (absolventi z ledna 2014)

ALŽBĚTA MOŠNOVÁ

Alžběta Mošnová pracuje rok po absolvování IES v České spořitelně na pozici Risk management specialist. Po několika kratších brigádách nastoupila v září 2013 na roční stáž do KPMG do oddělení audit financial services. Po skončení stáže se rozhodla pro nástup do České spořitelny, kde nyní působí v týmu řízení tržních a likvidních rizik a konkrétně má na starosti hedge accounting. Během studií si vydělávala jako tenisová instruktorka a získala též certifikát pro výuku lyžování. Ostatně sport, zejména tenis, lyžování, squash nebo cyklistika patří společně s cestováním mezi Alžbětiny největší koníčky.

MICHAELA DOVICOVÁ

Michaela Dovicová pochází ze slovenských Košic a pracovala už během studia na IES. Od roku 2008 vystřídala několik různých pozic koordinátorky, jak v back office, tak na front office, ve společnosti BlueLink International CZ a vydržela zde téměř 4 roky. Během studia byla v rámci programu Erasmus ve francouzském Montpellier a podobnou zkušenost si zopakovala ještě díky meziuniverzitním dohodám v Paříži. V roce 2014 úspěšně ukončila na IES obor Finance, finanční trhy a bankovnictví. A bankovnictví se rozhodla věnovat inadále. Nastoupila do Sberbank CZ, do oddělení finančního controllingu a reportingu. Zde si na nedostatek vytížení rozhodně nemůže stěžovat. Když Michaele zbude nějaký volný čas, věnuje ho především sportu, zejména pilatesu na strojích nebo jízdě na kole, protože si tam dokonale „vyčistí hlavu“. Kromě toho ještě velmi ráda cestuje a poznává nová místa.

TOMÁŠ MATYSKA

Tomáš Matyska, rodák z Jindřichova Hradce, pracuje rok po ukončení studia na IES v KBC v Belgii (mateřská společnost banky ČSOB). Tomáš začal pracovat už ve druhém ročníku vysoké školy, a to ve společnosti Scio, kde působil jako lektor kurzů Obecných studijních předpokladů pro Národní srovnávací zkoušky. Při magisterském studiu na IES Tomáš využil možnosti kombinovat studium na IES se studiem na CERGE-EI a v září 2012 navíc nastoupil do oddělení Customer Insight v ČSOB jako datový analytik. Zde se zabýval především podporou poboček a vývojem nástrojů pro lepší přehled o klientském portfoliu poboček. Po ukončení magisterského studia na této pozici zůstal až do konce roku 2014. Od ledna pracuje pro KBC v Lovani, kde působí na pozici Data Scientist. Volný čas Tomáš nejraději tráví aktivně, rád se věnuje cyklistice, plavání nebo běhu a o dovolených také vysokohorské turistice s přáteli. A protože má jako většina Čechů rád pivo, tak na Belgii oceňuje i rozmanitou nabídku pivních speciálů. Jeho oblíbeným podnikem v Lovani se proto stal bar The Capital s nabídkou více než 2000 piv.
 

Září 2014 (absolventi ze září 2013)

ADELINA HAJZERAJ

Adelina se narodila v Kosovu, v Pristině. Vždycky měla ráda matematiku a cizí jazyky a snila o studiu v zahraničí. Na univerzitě v Pristině studovala bakalářský stupeň v oboru Banking, Finance and Accounting a současně absolvovala stáž v Raiffeisen Bank Kosovo. Po skončení studia pracovala téměř dva roky v soukromé společnosti Albi Commerce v Pristině. Když vyhrála stipendium od české vlády na studium magistra v zahraničí, neváhala a opustila svoji práci, aby dosáhla svého snu - studia v zahraničí. Strávila dva roky na IES a po promoci se vrátila zpátky domů. Zde nastoupila na stáž do KPMG a po jejím skončení jí byla nabídnuta pozice Junior Assistant v oddělení Auditu, kde začíná v září 2014. Během léta měla Adelina volno a věnovala se svému koníčku – cestování do zahraničí a pěším túrám.

LADISLAV SOBOTKA 

Ladislav se rok po ukončení studia na IES živí jako obchodník s elektřinou na evropských energetických burzách ve společnosti Ezpada. Nabídku do světa energetických komodit dostal poté, co v prvním ročníku magisterského studia zvítězil v soutěži platformy EconTech.cz (www.econtech.cz), kde jeho tým zpracoval případovou studii z oblasti energetiky pro Ernst & Young. V posledním ročníku magisterského studia už pracoval v Ezpadě na zkrácený úvazek a po ukončení studia se začal věnovat tradingu naplno. Ve volném čase Ladislav učí na VŠE kurzy na Katedře ekonomiky životního prostředí, věnuje se vytrvalostnímu běhu a má rád asijskou kuchyni. 

JOSEF BOČEK 

Josef nastartoval svou kariéru dlouho před ukončením studia na IES. Absolvoval různé brigády, až nastoupil na pozici v back office společnosti Europe Easy Energy. Zde strávil jeden rok a poté se začal pracovat na zkrácený úvazek v České spořitelně na oddělení Investor Relations, kde pokračoval téměř dva roky. Po absolvování IES pokračuje v České spořitelně na plný úvazek. V červnu 2014 se navíc dostal do talentového programu Erste - International Talent Pool. Jeho náplní práce je setkávání se s držiteli akcií mateřské společnosti Erste a monitoring a analýza výsledků konkurenčních bank a další aktivity. Josefova práce má přitom přesah agendy přes téměř všechna oddělení v bance. Na IES Josef studoval ekonometrii a ačkoliv se věnuje v bance poněkud odlišné oblasti, je rád, že má základ, který mu umožňuje chápat náplň práce v dalších útvarech ČS. Ve volném čase Josef rekreačně běhá a rád cestuje po Česku i do zahraničí.

Červen 2014 (absolventi z června 2013)

WAHEED BROWN

Waheed je původem z Kanady a v Praze pracoval ve společnosti Akamai Technologies jako softwarový inženýr. Zde se rozhodl zapsat na IES a po absolvování studia se přestěhoval do Kalifornie, Silicon Valley, kde nyní pracuje ve stejné firmě a na stejné pozici jako v Praze. Magisterský titul z IES mu podle jeho slov pomohl hlavně v získání pracovního povolení v USA a k pochopení toho, co vlastně stojí za každodenním úsilím firem. Budoucím studentům by určitě doporučil, aby získávali praxi už během studia. Zkušenosti takto nabyté jsou podle něj velmi cenné, stejně jako kontakty, které si během práce člověk vytvoří. Mezi jeho zájmy patří plavání, publikování románů vlastním nákladem na Amazonu, díky znalostem z IES – investování a řízení silných vozů na amerických dálnicích. 

KATEŘINA KORTOVÁ

Kateřina rok po ukončení studia na IES končí další magisterské studium, tentokrát v Nizozemsku v Tilburgu. Na IES se zaměřila na Evropskou integraci, zatímco v Tiburgu se staly jejím oborem Finance. Pracovní zkušenosti sbírala už během studia. Stihla absolvovat stáž v PricewaterhouseCoopers v oddělení Business Recovery Services, stáž v Komerční bance a také pracovala jako asistentka v Turnaround Management Association Česká republika, což je nezávislé sdružení odborníků zabývajících se insolvenčním právem a corporate finance. Ve volném čase se Kateřina věnuje sportu, zejména tenisu a golfu, vaří nebo vyrábí šperky z korálků. 

DANIELA TOUŠKOVÁ

Daniela zahájila svou kariéru v RWE už rok před koncem magisterských studií na IES. Na začátku toho přitom byla soutěž V RWE mají ženy zelenou, která probíhala na partnerských vysokých školách, tedy i na IES. Soutěž byla zaměřená vyhledání na talentovaných studentek 4. a 5. ročníků, přičemž Daniela se stala jednou z 10 vítězek. Absolvovala stáž v RWE, poté nastoupila na poloviční úvazek v Portfolio Managementu RWE na pozici Analytik a po ukončení studií nastoupila už na plný úvazek v Portfolio Managementu Gas, jenž má na starosti Slovensko.