Dva praktické semináře k využití nástrojů AI

AI

Dva praktické semináře k využití nástrojů AI

Nabízené semináře

  • Základní seznámení s využitím nástrojů AI - 21. února 2024 od 11:00 do 12:30 v počítačové místnosti B229 v Areálu Jinonice. Registrujte se zde.
  • Podrobnější vhled do světa generativní AI - 28. února 2024 od 12:30 do 14:00 v počítačové místnosti B229 v Areálu Jinonice. Registrujte se zde.

Školení na sebe přímo nenavazují, nicméně první termín je míněn jako základní seznámení, druhé představuje pokročilejší pohled na využití nástrojů AI. Pro pokročilou práci s textem se zaměříme na ChatGPT-4 (placená verze), ale součástí workshopu budou i ukázky neplacených nástrojů.

Lektoři

  • Mgr. Martin Richter - spoluzakladatel, lektor a předseda spolku Aignos, který se věnuje popularizaci a vzdělávání o tématu AI. Zároveň je PhD studentem se zaměřením na dopady umělé inteligence.
  • PhDr. Ondřej Hrách - spoluzakladatel a lektor spolku Aignos se celý život pohybuje mezi uměním a technologiemi. Ve svém rigorózním výzkumu se věnoval interdisciplinárnímu pohledu na strojový překlad a pět let působil jako lingvista pro konverzační umělou inteligenci (Alquist, PromethistAI).