Studenti IES vyhráli soutěž BCG Strategy Cup 2023

BCG_winners

Studenti IES vyhráli soutěž BCG Strategy Cup 2023

Josef Štefl, Filip Trusina, Martin Nedvěd - studenti 2. ročníku magisterského programu Ekonomie a Finance a Jan Budinský, absolvent našeho bakalářského programu Ekonomie a Finance, se stali vítězi v soutěži BCG Strategy Cup, v rámci které pracovali na praktickém zadání pro firmu Wolt, která má v úmyslu implementovat finálová řešení při své expanzi. 

Registrované týmy nejprve obdržely první část zadání online. Během intenzivní čtyřdenní spolupráce, která se často protáhla do pozdních nočních i časných ranních hodin, týmy odevzdávaly své úvodní analýzy a návrhy.
Pětice nejlepších týmů pak postoupila do finálové dvoudenní části výzvy, na které již účastníci pracovali v kancelářích Boston Consulting Group (BCG) v novém komplexu Masaryčka v Praze, kde se každý tým mohl radit s konzultanty firmy BCG, setkat se se zástupci firmy Wolt a odprezentovat jim svá doporučení a řešení. 

S kolegy z týmu jsme provedli úvodní analýzu trhu pro expanzi společnosti Wolt do maloobchodních odvětví v České republice. V dalším kole jsme náš průzkum rozšířili a vytvořili strategii Go-To-Market (GTM) pro konkrétní maloobchodní kategorie. Naším cílem bylo podpořit Wolt v tom, aby se stal předním "mall-in-the-pocket" řešením na českém trhu.” 

uvedl člen vítězného týmu Josef Štefl na svém profilu na síti LinkedIn.

Každý z výherců získal kromě cenných zkušeností také finanční odměnu ve výši 10 000 Kč a nabídku mentoringu od BCG.  

Našim studentům srdečně blahopřejeme k úspěchu a děkujeme za reprezentaci!

bcg