Studentka IES Kateřina Švíková bude reprezentovat ČR na letošních olympijských hrách

Windsurfařka_Kateřina_Švíková

Studentka IES Kateřina Švíková bude reprezentovat ČR na letošních olympijských hrách

Hokejová zlatá horečka i úspěch ve Wimbledonu jsou řádně oslaveny, ale nás na IES v roli fanoušků hlavní sportovní událost léta - XXXIII. olympijské hry v Paříži  - teprve čeká. Naše spolužačka a studentka 1. ročníku Ekonomie a finance, windsurfařka Kateřina Švíková, totiž dokázala malý zázrak, když pro náš “suchozemský” národ  vybojovala místo a následně i vlastní kvalifikaci a účast na olympiádě v jachtařské regatě. 

O to, kdo na olympiádu v nové třídě iQFoil pojede, se na "Regatě poslední šance" ve francouzském Hyeres Kateřina Švíková utkala už koncem dubna, mimo jiné i se svou sestrou Barborou. Svým přesvědčivým výkonem prošla Kateřina rovnou do finále pro deset nejlepších a Sportovní úsek Českého svazu jachtingu později potvrdil, že právě její jméno uvidíme na olympijské startovní listině. 

Podrobnosti k tomuto závodu a úspěchu českých jachtařek přinesla ČT 24 i servery Deník.cz a iDnes.cz.
My pro vás rozhovor/podcast s naší olympioničkou chystáme na konec léta.

Olympijská regata se během her v Paříži bude konat v Marseille, kde už od května hoří olympijský oheň, a my hoříme zvědavostí, jak se Kateřině na přelomu července a srpna povede. Přenosy a online live streamy budou vysílat: Česká televize (ČT sport, ČT sport Plus) a Eurosport. Soutěžit se bude v těchto dnech: 

Jachting
Soutěžní dny 27. červenec - 6. srpen
Rozdělování medailí 1., 2., 6., 7. a 8. srpen

Kateřině přejeme příznivý vítr a skvělé zážitky!

 

Foto: Český svaz jachtingu