Rektorský sportovní den 14. května

Antická socha muže, který háže disk

Rektorský sportovní den 14. května

Rok 2024 je plný významných sportovních událostí. V létě se budou konat Olympijské hry v Paříži, v květnu v České republice bude probíhat Mistrovství světa v ledním hokeji a v úterý 14. 5. 2024 tradiční sportovní svátek Univerzity Karlovy – REKTORSKÝ SPORTOVNÍ DEN.

V letošním roce byla organizací pověřena Katedra tělesné výchovy Filozofické fakulty UK. Ve spolupráci s kolegy jiných ústavů pro vás připravili 28 pohybových aktivit v Praze a jejím blízkém okolí, 20 v Hradci Králové a 10 v Plzni. V Praze si můžete vyzkoušet například šerm, volejbal, ping pong, šachy, nebo lezení na stěně. V Hradci Králové zahrnuje nabídka také golf, pétanque, jízdu na koloběžkách, nebo nohejbal. V Plzni jsou k dispozici například jóga, basketbal, plavání, či florbal. Kompletní program naleznete zde.

Využijte širokou paletu pohybových a sportovních aktivit k poznání nového sportu/prostředí, porovnání svých dovedností a výkonů a také k neformálnímu setkání se svými spolužáky a kolegy. Neváhejte se přihlásit jednotlivě, postavit týmy a přijďte si aktivně odpočinout.

I v letošním roce v dopoledních hodinách budou spolu zápolit ve Sportovním centru v Hostivaři družstva děkanátů jednotlivých fakult. Přijďte je podpořit! Zápolit budou v netradičních sportovních disciplínách: orientační běh, skok do dálky, hod medicinbalem a přesun týmu.